حجت الاسلام والمسلمین محمدی امام جمعه چهارباغ: برجام ثابت کرد ، نظريه «تعامل با كدخدا و آمريكا» باطل است.

امام جمعه چهارباغ: برجام ثابت کرد ، نظريه «تعامل با كدخدا و آمريكا» باطل است.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهرچهارباغ

حجت الاسلام والمسلمین محمدی امام جمعه چهارباغ در خطبه های این هفته نماز عبادی ،سیاسی جمعه چهارباغ گفت خروج آمريكا از برجام نشان داد، دشمنان نظام اسلامى به هيچ‏ وجه قابل اعتماد نيستند. همان‏گونه كه رهبر معظم انقلاب روز دوم فروردين ۱۳۹۴ در سخنان نوروزى‏شان در حرم رضوى فرمودند: «فريب لبخند طرف مقابل را نخوريد، به وعده‏اى كه مى‏دهد اعتماد نكنيد.»
وی تصریح کرد تنها فايده برجام، ابطال نظريه «تعامل با كدخدا و آمريكا» بود و چنان‏چه افرادى از این جریان درس گرفته ومتوجه شوند كه «اعتماد به آمريكا اشتباه بود» جاى تبريك دارد.
وی ادامه داد آمريكا در حالى از برجام خارج شد که ده‏ها امتياز نقد گرفت بدون آن‏كه به تعهدات خود عمل كندوحتي چندین تحريم جديد در قالب افراد و شركت‏هاى ايرانى به آن افزود و شيره برجام را تا آخرين لحظه مكيد و بعد هم تفاله‏ هاى آن‏را به دور انداخت
خطیب جمعه چهارباغ در بخش دیگر خطبه ها بااشاره به راهکارهای تحقق شعارسال یعنی حمایت از کالای ایرانی گفت از آن‏جا كه نيروى انسانى متخصص، ماهر، توانمند و فرهيخته كارآمد، از عوامل كليدى و انكارناپذير در رشد اقتصادى، توسعه پايدار و توليد ثروت ملى محسوب مى‏شود، دانشگاه‏ها بايد با تغيير رويكرد به فكر تربيت نيروهاى مورد نياز بخش ‏هاى مختلف اقتصادى، اجتماعى و فرهنگى كشور باشند.
وی خاطرنشان کرد دانشگاه‏ها بايد با ايجاد بسترهاى لازم براى آموزش مهارت‏هاى حرفه‏اى در توليد فكر و انديشه و متخصص در جهت كارآفرينى گام بردارند. دولت هم بايد فرصت را مغتنم شمرده و از دانش ‏آموختگانى كه شرايط لازم را براى توليدات دانش‏بنيان دارند، ضمن حمايت همه‏ جانبه از آن‏ها، با سرعت فضاى كسب‏وكار و مجوزهاى لازم را براى شان فراهم كند.
امام جمعه چهارباغ درادامه بااشاره به پیروزی مقاومت درانتخابات پارلمانى لبنان گفت مردم لبنان در انتخابات خود كه به انتخاب نخست وزير و رئيس جمهور توسط پارلمان منتهى مى‏شود، با رأى خود ثابت كردند كه به آن درجه از رشادت و بلوغ سياسى نائل آمده‏ اند كه عزت و امنيت ملى خود را با هيچ‏يك از وعده‏ ها و وعيدها و حتى تهديدهاى صاحبان زر و زور و تزوير معاوضه نمى‏كنند.
وی تاکیدکرد پيروزى جبهه مقاومت در اين انتخابات نشان داد كه شناخت مردم نسبت به دوستان و دشمنان واقعى شان عميق‏تر و دقيق‏تر شده و مقاومت استحكام بيشترى يافته است.
حجت الاسلام محمدی درپایان بااشاره با فرارسیدن ماه میهمانی خدا ولزوم آمادگی مساجد برای پذیرایی از ضیوف الرحمان گفت مسجد به ‏دليل كاركردها و قابليت‏هاى مهمى كه در ترويج انديشه و ارزش‏هاى اسلامى دارد، از مهم‏ترين پايگاه‏ها و نهادهاى اسلامى و مردمى محسوب مى‏شود. به ‏همين ‏دليل در راستاى حفظ و ترويج جايگاه اين نهاد، توصيه ‏ها و دستورات مهمى در تعاليم اسلامى بيان شده است.
وی ادامه داد در راستاى حفظ و گسترش اهميت اين پايگاه دينى و توجه هرچه بيشتر و بهتر به اين نهاد تأثيرگذار دينى به ‏خصوص در ماه مبارك رمضان، دهه آخر ماه مبارك شعبان، دهه «تكريم و غباروربى مساجد» نامگذارى شده است تا ضمن رسيدگى به امور عامه مساجد، ظرفيت‏ ها و كاركردهاى فراموش شده مساجد نيز احيا و ترويج شود.

پایگاه خبری شورای اسلامی شهرچهارباغ
http://sapp.ir/shora4bagh🇮🇷

 

11

11

محمد علیزاده رئیس شورای اسلامی شهرچهارباغ

تماس با ما

چهارباغ خیابان شهید بهشتی روبه روی خیابان معلم پلاک 144
تلفکس-02644565020
مسئول دفتر02644565012/15

سامانه پیامکی30006105006100

پیام رسان سروش

https://sapp.ir/shora4bagh

روابط عمومی شورای اسلامی شهرچهارباغ