حجت الاسلام والمسلمین محمدی امام جمعه چهارباغ:امام رضا(ع)با تعاليم اصيل اسلام ، سبك زندگى اسلامى و دينى را معرفى نمودند امام جمعه چهارباغ:مسوولان با روحیه جهادی وبسیجی می توانند دشمن را در ايجاد مشكل در معيشت مردم دچار شكست کنند

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهرچهارباغ

حجت الاسلام والمسلمین محمدی امام جمعه چهارباغ در خطبه های این هفته با تبریک دهه کرامت وولادت با سعادت امام رضا (ع9 گفت امام رضا(ع) همچون بقيه امامان و اجداد طاهرين و معصوم(ع) خويش، از عالى‏ترين تبار و نسب برخوردار هستند. پدر آن حضرت امام موسى كاظم(ع) و مادر ايشان «نجمه» بود كه بافضيلت ‏ترين بانوان زمان خويش بود كه شايستگى همسرى و مادرى امام عصر خود را يافت
وی ادامه داد آن حضرت با تعاليم مختلفى كه از آموزه‏ ها و تعاليم اصيل اسلامى و حقوق و وظايف مسلمانان در دين بيان مى‏نمودند، سبك زندگى اسلامى و دينى را معرفى نمودند. سبكى از زندگى كه انسان مؤمن با عمل به آن به سعادت دنيوى و اخروى مى‏ رسد و اثرات آن‏را در زندگى فردى و اجتماعى خود احساس مى‏كند.
خطیب جمعه چهارباغ در بخش دیگر خطبه ها گفت رهبر معظم انقلاب اسلامى در جلسه‏اى با اعضاى هيأت دولت جمهورى اسلامى ضمن پرداختن به برخى مسائل اقتصادى اخير از مسؤولان دولتى و همه‏ى مسؤولان كشور خواستند كه با روحيه‏ ى قوى وانگيزه و شجاعت و عزم راسخ خود كارى كنند كه دشمن در ايجاد مشكل در زندگى و معيشت مردم دچار شكست شود و مردم احساس آرامش و ثبات اقتصادى داشته باشند.
وی تصریح کرد ايشان مسؤولان كشور را به تهيه نقشه‏ى راه اقتصادى كشور موظف كردند و متذكر شدند كه تصوير دولت در ديده‏ى مردم بايد تصوير دولتى توانا، كارآمد و تلاشگر باشد، تا مردم بتوانند به آن اعتماد كنند.
خطیب جمعه چهارباغ در ادامه بااشاره به سفر آقای دکتر ولایتی به روسیه گفت سفر 4 روزه دكتر ولايتى به روسيه و ديدار مهم او با ولاديمير پوتين رئيس جمهور روسيه از مهم‏ترين مسائلى است كه در هفته‏ ى گذشته رخ داد و شايسته است مورد توجه جدى قرار گيرد.
وی ادامه داد اولين نكته اين است كه اين سفر كه دكتر ولايتى در آن پيام رهبرى معظم و نامه‏ ى رئيس جمهور ايران را براى روسيه برده بود، نشانى از ديپلماسى فعال ايران اسلامى و استراتژى هوشمندانه ايران براى ايجاد دورانى جديد در روابط ايران و روسيه دارد.
وی خاطر نشان کردنكته‏ى مهم سفر آقاى ولايتى به روسيه باز كردن مسير جديدى در شرايط كنونى بود. پيام رهبرى و نامه‏ ى رئيس جمهور در شرايط كنونى به اين معنا بود كه ايران منتظر و معطل بازى اروپايى ‏ها نشده است و به‏ دنبال برنامه‏ هاى خود براى رسيدن به اهداف خويش است و اين اهداف اگر از سوى اروپا تأمين نشود ايران گزينه‏ هايى ديگر را نيز در دست دارد.

11

11

آقای حبیب مختاری رئیس شورای اسلامی شهر

تماس با ما

چهارباغ خیابان شهید بهشتی روبه روی خیابان معلم پلاک 144
تلفکس-02644565020
مسئول دفتر02644565012/15

سامانه پیامکی30006105006100

پیام رسان سروش

https://sapp.ir/shora4bagh

روابط عمومی شورای اسلامی شهرچهارباغ